Koniec.

Wszystko ma swój koniec. Wczoraj, 24 września, swoją premierę miał ostatni odcinek serialu „Teen Wolf”.

Wiem, że wielu może mnie nie kojarzyć – pisanie postów na stronie zarzuciłem dawno temu. Jednak jako przedstawiciel „starej gwardii” użytkowników naszego portalu, chciałbym w tym pożegnalnym poście przytoczyć trochę historii.

Strona Teen Wolf Polska oficjalnie rozpoczęła działalność 12 września 2011 roku – nietrudno policzyć, że w tym miesiącu obchodziła swoje 6. urodziny. Założona przez Jayme – wtedy, początkującą graficzkę komputerową, dzięki charakterystycznemu stylowi oraz zapałowi i pracy pierwszych redaktorów, szybko stała się największą polską społecznością skupioną wokół serii MTV.

W połowie 2012 roku doszedłem do redakcji, a niedługo potem zawitała w niej Evella. Ona rozwinęła nasz portal merytorycznie, codziennie dodając nowe newsy ze świata serialu, uzupełniając galerię i aktualizując soundtracki. Portal przeżywał swój złoty okres i właśnie wtedy, z powodu braku czasu odeszła od nas Jayme, przekazując mi „klucze do miasta”.

Nie chcę w tym wpisie wytłuszczać swojej roli celowo – oprócz kilkudziesięciu postów które naskrobałem, paru motywów i kilku udogodnień, niewiele wniosłem w tworzenie Społeczności. Starałem się technicznie opiekować portalem na tyle, na ile pozwalał mi czas.

Współczesną historię już znacie – Tajemniczy, TajemnikTV, Wolf, WYJĄTKOWA33, TheTrueAlpha, zaneta7453… I wielu innych autorów, którzy przewinęli się przez naszą redakcję – to Oni tworzyli merytoryczne podwaliny naszego portalu. I z tego miejsca, w imieniu (myślę, że mogę) Jayme – założycielki oraz swoim skromnym, chciałbym Wam podziękować. Za to, że mimo przeciwności technicznych, mimo braku jakiegokolwiek przymusu lub też organizacji, sami potrafiliście się świetnie zorganizować i działać do dzisiaj.

To podziękowanie chciałbym skierować również (a może przede wszystkim) do naszych czytelników i fanów nastoletniego wilka – od początku było to tworzone dla Was i myślę, że i aktualna redakcja przyzna mi rację w tej kwestii.

Cóż więcej mam rzec – ciężko mi powiedzieć co dalej ze stroną – o tym w głównej mierze, myślę, że zadecyduje aktualny skład redakcyjny. Z tego miejsca mogę zadeklarować, że jeśli mieliby jakiś ciekawy pomysł na przedłużenie życia TWP – pomogę od strony technicznej. To jednak kawał czasu i całe tony włożonej pracy i wysiłku; jeśli nawet nikt nie podejmie się dalszej pracy nad stroną, dopilnuję, by portal pozostał w ramach swoistego internetowego reliktu lub muzeum. Może ktoś kiedyś będzie chciał powspominać.

A tymczasem, żegnam się z Wami słowami:
„Three things cannot be long hidden: the sun, the moon and the truth”.

Do zobaczenia w eterze internetu,
Shado/JakubDrag.

This article has 9 Comments

 1. Super podsumowanie ! Dla mnie to sama przyjemność pisanie postów na tą stronę, mimo, że codzienne życie,praca ograniczają czas do tego.

  Dodatkowo myślę, że super byłoby gdyby strona dalej prosperowała, na pewno znajdę dla niej trochę czasu aby wstawiać jakieś posty. Może serial się zakończył, ale Fandom pozostanie. Różne filmiki, opowiadania, prace graficzne są tu mile widziane. Możemy stworzyć maila na którego fani będą mogli nam wysyłać te prace, a my z ich podpisem będziemy je publikować na stronie. Sama jestem autorką 2 opowiadań które opublikowałam na jednym z forum Teen Wolf, a trzecie po długiej przerwie zaczęło się tworzyć.

  Ja również chcę wszystkim podziękować za to, że włączacie się żywo w dyskusje na temat odcinków, bohaterów. To dzięki wam mieliśmy chęci by szukać nowych informacji o serialu i publikować je. Bez was nie byłoby nas.
  Dziękuje !

 2. Może dużo się nie udzielałem ale to była wielka przyjemność i frajda pisać posty dla was Fanów. Dziękuję wam jak i całej administracji za miłe chwile 🙂

 3. Nie chcę się tutaj rozpisywać jak Teen Wolf odmienił mnie i moje życie, ale chciałabym podziękować wszystkim za te wspólnie spędzone chwile na stronie, oglądanie razem nowych odcinków i za te wszystkie dyskusje po obejrzeniu. Tworzenie nowych, zakręconych teorii wspólnie z Wami było świetną rozrywką i świetnym spędzeniem wolnego czasu i zrelaksowanie się. Pamiętam, gdy tutaj dołączyłam chat był rozchwytywany przez mnóstwo osób. Pisało się na nim do 3 w nocy i nie chciało się Was zostawiać. Pisanie postów do nocy i szukanie informacji o odcinkach stało się moim hobby. Dziękuję wszystkim użytkownikom za czytanie naszych prac i komentowanie oraz pisanie od serca. Chciałabym żebyście wiedzieli, że gdy nie było mnie na stronie lub kogoś z redakcji, tak naprawdę czuwaliśmy nad wszystkim po kryjomu i staraliśmy się zrobić wszystko by ta strona działała jak trzeba. Chwilami bywało naprawdę ciężko ale to Wy motywowaliście nas do dalszej pracy.
  Chciałabym jak kiedyś być aktywna na stronie i z ekscytacją tłumaczyć artykuły, dlatego koniec serialu nie musi oznaczać końca tej strony. Ten fandom to jedna wielka rodzina. Aktorzy będą mieli zapewne wiele propozycji, dlatego wszystkie newsy będą mogły pojawiać się tutaj. Każda nowa wzmianka o Teen Wolf będzie uwzględniania. Zwłaszcza teraz należy trzymać się razem i nie pozwolić temu wszystkiemu pójść w niepamięć.
  Mam nadzieję, że uda nam się to zrobić.
  Jeszcze raz dziękuję za te wszystkie chwile spędzone tutaj, to kawał historii z mojego życia, który na wiele wpłynął i jestem pewna, że na Was również.
  Trzymajcie się moje wilki.
  A to wszystko prze jedno ciało w lesie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.