Postacie

Scott_McCall_Full_-_Season_4 Scott McCall – tytułowy bohater w serialu Teen Wolf: Nastoletni wilkołak. Jego najlepszym przyjacielem jest Stiles Stilinski, z którym uczęszcza do liceum Beacon Hills. Został przemieniony w wilkołaka przez Petera Hale’a. W trzecim sezonie Scott staje się Prawdziwym Alfą.
Status: Żyje
Gatunek: Wilkołak (Prawdziwy Alfa)
Aktor: Tyler Posey


 

 

 

 

banshee-funny-quotes-season-5-Favim.com-2611817

M. „Stiles” Stilinski – jeden z głównych bohaterów serialu Teen Wolf. W jego rolę wcielił się Dylan O’Brien. Stiles jest najlepszym przyjacielem Scotta, któremu pomaga, gdy ten próbuje odnaleźć się w nowej roli jako wilkołak.

Status: Żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: Dylan O’Brien

 

 

 

 

 

Lydia_Martin_Full_-_Season_4Lydia Martin – najpopularniejsza uczennica w Beacon Hills High, niezwykle inteligentna i piękna. W pierwszych sezonach grała rolę słodkiej idiotki, kryjącej w głębi torebki swój intelekt, ale wraz ze zbliżeniem się do nadnaturalnego świata, a także reszty głównych bohaterów odkryła, że może być lubiana będąc sobą.
Status: Żyje
Gatunek: Banshee
Aktor: Holland Roden

 

 

 

 

7112b3f18beb9be61d643eec99f04538Allison Argent – nastolatka z rodu łowców, była jedną z głównych postaci w sezonach 1, 2 i 3. Córka Chrisa i Victorii Argentów. Allison była utalentowaną łuczniczką, przez osiem lat ćwiczyła gimnastykę. Tuż przed śmiercią oficjalnie ukończyła szkolenie na łowcę.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: Crystal Reed

 

 

 

 

2entcleDr. Deaton – weterynarz w klinice dla zwierząt w Beacon Hills, przełożony Scotta. Jest świadomy istnienia wilkołaków i zdaje się posiadać dużą wiedzę, dotyczącą zarówno likantropii, jak i innych zjawisk paranormalnych. Jest druidem, emisariuszem rodziny Hale.

Status: Żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: Seth Gilliam

 

 

 

 

353234

Hayden Romero – pojawia się w 5 sezonie. Mieszka razem ze swoimi rodzicami i starszą siostrą która pracuje w biurze Szeryfa. Od 6 klasy chce zemścić się na Liamie.

W odcinku 5×6 dowiadujemy się że podczas bójki Liama z jakimś chłopakiem Hayden wtargnęła pomiędzy ich i miała złamany nos.

Status: Żyje
Gatunek: Chimera
Aktor: Victoria Moroles

 

 

 

Isaac Lahey – wilkołak przemieniony przez Dereka na początku drugiego sezonu. Uczęszcza do Beacon Hills High School oraz reprezentuje szkołę w grze zwanej lacroose. Nie wiadomo zbyt dużo o jego przeszłości. Isaac mieszkał z ojcem (prawdopodobnie jego matka nie żyje). Jego brat, Camden, został zabity w walce podczas służby w amerykańskiej armii. Ojciec w ramach kar zamykał go na długi czas w znajdującej się w piwnicy zamrażarce. Doprowadziło to do rozwijającej się klaustrofobii.

Status: Żyje (wyjechał)
Gatunek: Wilkołak (beta)
Aktor: Daniel Sharman

 

 

Teen-Wolf-Season-3-Sheriff-Stilinski

Szeryf Stilinski od śmierci swojej żony Claudii samotnie wychowuje syna Stilesa. Jest szeryfem w Beacon Hills.
Pracę w miasteczku utrudniają mu nadnaturalne zjawiska i istoty, o których sam dowiedział się całkiem niedawno. Od tego czasu często współpracuje z Melissą McCall, jej synem oraz watahą Scotta.

Status: Żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: Liden Ashby

 

 

 

 

Malia Tate, a właściwie Malia Hale jest córką Petera Hale’a. Była uznana za martwą wraz ze swoją matką i młodszą siostrą, ale okazało się, że żyje jako w pełni przekształcony kojotołak. Uważa się za odpowiedzialną za zabicie swojej matki i siostry, ponieważ straciła kontrolę nad swoją przemianą podczas pełni, gdy jechała wraz z nimi samochodem. Po wypadku uciekła do lasu przekształcona jako kojotołak. Nie mogąc przemienić się z powrotem w człowieka, żyła przez 8 lat w jaskini, w której ukryła rzeczy najbliższych.

Status: Żyje
Gatunek: Kojotołak
Aktor: Shelley Henning

 

 

006

Kira Yukimura – nowa postać w sezonie 3B. Kira jest uczennicą Beacon Hills High School i córką nowego nauczyciela historii. Szybko staje twarzą w twarz z bohaterami serialu. Kira i Scott bardzo zbliżają się do siebie. Dziewczyna nie jest świadoma swojej prawdziwej natury. Kira pojawia się po raz pierwszy w odcinku Anchors.

Status: Żyje
Gatunek: Kitsune
Aktor: Arden Cho

 

 

 

 

avatar_4436

 

Peter Hale – Pochodzi z rodu Hale’ów. Jest wujem Dereka Hale. Jako Alfa był głównym antagonistą w trakcie pierwszego sezonu Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak. Jego powrót z martwych był głównym punktem sezonu drugiego. Jest biologicznym ojcem Malii Tate.

Status: Żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Ian Bohen

 

 

 

300px-jr

Christopher „Chris” Argent – ojciec Allison i łowca wilkołaków. W stosunku do córki bywa nadopiekuńczy, ale naprawdę szczerze ją kocha. Zawsze postępuje z zgodnie z Kodeksem Myśliwych.  Pod koniec 2-ego, wraz Allison, rezygnują z życia łowców i wracają z Francji do Beacon Hills. W sezonie 3A w tajemnicy przed córką nadal prowadzi życie łowcy, ale nie poluje na wilkołaki, tylko na osobę, która zabija ludzi. W sezonie 3B pomaga wilkołakom zabić Oni i pozbyć się Nogitsune. Kiedy traci córkę, której udało się zabić jednego z Oni, wyjeżdża z miasta wraz z Isaacem. Wraca w 4 sezonie, po otrzymaniu SMSa od Scotta, z informacją, że jego siostra Kate żyje. W finałowym odcinku The Smoke and Mirrors odchodzi z łowcami z Klanu Calaveras, żeby złapać swoją zbiegłą siostrę, którą udało im się zranić.

Status: Żyje (wyjechał)
Gatunek: Człowiek (łowca)
Aktor: JR Bourne

 

 

LiamDunbar

Liam Dunbar jest pierwszoklasistą przeniesionym z prywatnej szkoły do publicznej szkoły średniej w Beacon Hills. Został ugryziony przez Scott’a McCall’a. Teraz stara się kontrolować siebie i swoje nowe umiejętności. Liam ma 15 lat, mieszka z matką i ojczymem, lekarzem, i właśnie został przeniesiony do szkoły średniej w Beacon Hills jako uczeń pierwszej klasy. Liam cierpi na okresowe zaburzenia agresji, które ujawniają się momentami wściekłości. Czuje wyrzuty sumienia, bo wie, że swoim zachowaniem rani swoich rodziców.

Status: Żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Dylan Sprayberry

 

 

colton-haynes_1

Jackson Whittemore – kapitan drużyny lacrosse. Jest przystojny, popularny, bogaty. Ma śliczną dziewczynę, ale nie potrafi okazać jej szacunku. Za wszelką cenę stara się dowiedzieć jaki sekret skrywa Scott. Z powodu tego, że został adoptowany ciągle szuka sposobu, aby udowodnić swoją wartość.

Status: Żyje
Gatunek: Człowiek/Kanima/Wilkołak
Aktor: Colton Haynes <3

 

 

 

 

Victoria Argent – matka Allison i żona Chrisa. Kocha męża i córkę, ale to osoba zimna i wyrachowana. Jej sposób walki z wilkołakami ostatecznie ściąga nieszczęście na persimg14978nią i jej rodzinę.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek /niedokończona przemiana w Wilkołaka (Łowca)
Aktor: Eaddy Mays

 

 

 

 

 

iDPgSaDVhwIItvqa2Wn79oaUzf8

David Whittemore – adopcyjny ojciec Jacksona. Jeden z najlepszych prawników w mieście.

Status: Żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: Robert Pralgo

 

 

 

 

 

 

pan Martin – Ojciec Lydii, z byłą żoną łączą go napięte relacje.

Status: Żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor:

 

 

 

 

Erica Reyes Erica– Cierpiąca na epilepsję uczennica miejscowego liceum. Decyduje się zostać członkinią wachty Dereka, aby pozbyć się uciążliwych dolegliwości związanych z chorobą. Wraz z jej przemianą ewolucji dokonuje cała jej osobowość: z szarej myszki przekształca się w kobietę wampa.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek/Wilkołak
Aktor: Gage Golightly

 

 

 

 

Veron Milton Boyd IVBoydSamotny i nieśmiały uczeń Beacon Hills High School. Zostaje przemieniony w wilkołaka. Z powodu inteligencji i niezwykłego opanowania Derek traktuje go jak swoją prawą rękę.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek/Wilkołak
Aktor: Sinqua Walls

 

 

 

 

Matthew „Matt” Deahler Matt Deahler – Uczeń Beacon High, zawodnik lacrosse i zapalony pasjonat fotografii. Zadurza się w Allison. Traumatyczne przeżycie z dzieciństwa popycha go do radykalnych czynów.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek (Mistrz Kanimy)
Aktor:Stephen Lunsford

 

 

 

 

 

Adrian R. Harris AdrianNauczyciel Znienawidzony przez uczniów nauczyciel chemii. Jest surowy i wymagający, uwielbia cytować Einsteina. Nie ma najlepszego zdania o poziomie wiedzy swoich podopiecznych.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor:

 

 

 

 

 

pan Lahey OjciecIsaac– ojciec Isaac’a, który znęcał się nad znęcał. Jego żona i starszy syn Camdem nie żyją. W 2006 był terenerm licealnej drużyny pływackiej.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: John Wesley Shipp

 

 

 

 

 

Ethan Ethan– Członek stada Alph i brat – bliźniak Aidena, w tym duecie to on jest „mózgiem”. Jest gejem, podoba mu się Danny.

Status: Żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Charlie Carver

 

 

 

 

 

Aiden Aiden– brat Ethana, należy do wachty Alph. Jest specem od brutalnej siły. Z Lydią łączy go namiętny związek, oparty głównie na zaspokajaniu wzajemnych potrzeb seksualnych.

Status: Nie żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Max Carver

 

 

 

 

 

Cora Hale Cora– Młodsza siostra Dereka. Wilkołak Beta. Przeżyła pożar w którym zginęła niemal cała jej rodzina. Ciężkie doświadczenia sprawiły, że stała się silna, niezależna i samowystarczalna.

Status: Żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Adelaide Kane

 

 

 

 

Kali – jedyna kobieta w obozie Alph, zastępczyni Deucaliona. Jest piękna, ale zabójcza. Lubi atakować ofiary pazurami u stóp. aaaa

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: Felisha Terrell

 

 

 

 

 

 

Ennis – potężny i brutalny członek stada Alph. indvvvvvvveks

Status: Nie żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Brian Patrick Wade

 

 

 

 

 

Jennifer Blake/Julia Baccari – Nauczycielka języka angielskiego w Beacon Hills High School i miłosne zainteresowanie Dereka. Jej postać skrywa wiele sekretów.bbbb

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek (Druid/Darrach)
Aktor: Haley Webb

 

 

 

 

 

Heather – wieloletnia przyjaciółka Stiles’a, której największym marzeniem było nie być siedemnastoletnią dziewicą. Stała się jedną z ofiar Darrach.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor:

 

 

 

 

 

Brunski – pielęgniarz w szpitalu Echo House. Człowiek, który wykorzystuje swoje stanowisko do psychicznego dręczenia pacjentów.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: Aaron Hendry

 

 

 

 

 

Garrett Garrett był chłopakiem Violet, który po raz pierwszy pojawia się w czwartym sezonie. Razem ze swoją dziewczyną udają zwyczajnych pierwszoklasistów, kolegują się z Liamem oraz Masonem. W rzeczywistości są zabójcami znanymi pod pseudonimem „Sieroty”. Garrett za pomocą swojego noża zabił Carrie Hudson oraz zranił Liama.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: Mason Dye

 

 

 

 

  Samantha Logan jako Violet

Dziewczyna Garreta. Zarabia na życie zabijając nadnaturalne istoty.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor:

 

 

 

 

 

 

Mute – tajemniczy morderca supernaturalnych stworzeń, którego cechą charakterystyczną jest brak ust.

Status: Nie żyje
Gatunek: ?
Aktor:   Samantha Logan

 

 

 

 

 

Laura Hale – starsza siostra Derek i Cory. Wilkołak Alpha. Prawie całą rodzinę straciła w pożarze. Zginęła z ręki osoby która była jej bliska.

Status: Nie żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Haley Roe Murphy

 

 

 

 

 

młody Peter Hale – pojawia się w halucynacjach Lydii, a także w retrospekcjach przybliżających przeszłość Dereka. Młody Peter jest tak samo podstępny jak jego starsza wersja.

Status: Żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Michael Fjordback

 

 

 

 

 

 

Talia Hale – matka Laury, Dereka i Cory, siostra Petera. Bardzo potężna Alpha, która potrafiła dokonać całkowitej przemiany w wilka.  Zginęła w pożarze.

Status: Nie żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Alicia Coppola

 

 

 

 

 

młody Derek Hale – pojawia się w retrospekcjach Petera. Młody Derek to wesoły, trochę zarozumiały, lubiący koszykówkę chłopak. Spotyka się z Paige.

Status: Żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Ian Nelson

 

 

 

 

 

Paige Krasikeva – sympatia Dereka z czasów liceum. Kocha grę na wiolonczeli. Za swej uczucia do młodego Hale’a zapłaciła najwyższą cenę.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek (niedokończona przemiana w wilkołaka)
Aktor:

 

 

 

 

 

Sebastien Valet – starszy brat Marie-Jeanne i osławiona Bestia z Gévaudan, grasująca na terenie Francji w XVIII wieku.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek/Bestia
Aktor: Gilles Marini

 

 

 

 

 

 

Henri Argent – przyjaciel Sebestiena i mąż Marie-Jeanne, współzałożyciel rodu Argentów.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: Lachlan Buchanan

 

 

 

 

 

 

**

Podziękowania dla wszystkich osób, które pomagały przy pracy nad obsadą.

Ten artykuł ma 13 komentarzy

  1. Gdzie jest Derek? Ten właściwy Derek? A nie ten młody. Jak mogliście o nim zapomnieć, a pamiętacie jakieś tam postacie, które pokazały się przez chwilę? Ech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.