Postacie

Scott_McCall_Full_-_Season_4 Scott McCall – tytułowy bohater w serialu Teen Wolf: Nastoletni wilkołak. Jego najlepszym przyjacielem jest Stiles Stilinski, z którym uczęszcza do liceum Beacon Hills. Został przemieniony w wilkołaka przez Petera Hale’a. W trzecim sezonie Scott staje się Prawdziwym Alfą.
Status: Żyje
Gatunek: Wilkołak (Prawdziwy Alfa)
Aktor: Tyler Posey


 

 

 

banshee-funny-quotes-season-5-Favim.com-2611817

M. „Stiles” Stilinski – jeden z głównych bohaterów serialu Teen Wolf. W jego rolę wcielił się Dylan O’Brien. Stiles jest najlepszym przyjacielem Scotta, któremu pomaga, gdy ten próbuje odnaleźć się w nowej roli jako wilkołak.

Status: Żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: Dylan O’Brien

 

 

 

 

 

Lydia_Martin_Full_-_Season_4Lydia Martin – najpopularniejsza uczennica w Beacon Hills High, niezwykle inteligentna i piękna. W pierwszych sezonach grała rolę słodkiej idiotki, kryjącej w głębi torebki swój intelekt, ale wraz ze zbliżeniem się do nadnaturalnego świata, a także reszty głównych bohaterów odkryła, że może być lubiana będąc sobą.
Status: Żyje
Gatunek: Banshee
Aktor: Holland Roden

 

 

 

7112b3f18beb9be61d643eec99f04538Allison Argent – nastolatka z rodu łowców, była jedną z głównych postaci w sezonach 1, 2 i 3. Córka Chrisa i Victorii Argentów. Allison była utalentowaną łuczniczką, przez osiem lat ćwiczyła gimnastykę. Tuż przed śmiercią oficjalnie ukończyła szkolenie na łowcę.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: Crystal Reed

 

 

 

 

2entcleDr. Deaton – weterynarz w klinice dla zwierząt w Beacon Hills, przełożony Scotta. Jest świadomy istnienia wilkołaków i zdaje się posiadać dużą wiedzę, dotyczącą zarówno likantropii, jak i innych zjawisk paranormalnych. Jest druidem, emisariuszem rodziny Hale.

Status: Żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: Seth Gilliam

 

 

 

 

353234

Hayden Romero – pojawia się w 5 sezonie. Mieszka razem ze swoimi rodzicami i starszą siostrą która pracuje w biurze Szeryfa. Od 6 klasy chce zemścić się na Liamie.

Status: Żyje
Gatunek: Chimera
Aktor: Victoria Moroles

 

 

 

 

 

Isaac Lahey – wilkołak przemieniony przez Dereka na początku drugiego sezonu. Uczęszcza do Beacon Hills High School oraz reprezentuje szkołę w grze zwanej lacroose. Nie wiadomo zbyt dużo o jego przeszłości. Isaac mieszkał z ojcem (prawdopodobnie jego matka nie żyje). Jego brat, Camden, został zabity w walce podczas służby w amerykańskiej armii. Ojciec w ramach kar zamykał go na długi czas w znajdującej się w piwnicy zamrażarce. Doprowadziło to do rozwijającej się klaustrofobii.

Status: Żyje (wyjechał)
Gatunek: Wilkołak (beta)
Aktor: Daniel Sharman

 

 

Teen-Wolf-Season-3-Sheriff-Stilinski

Szeryf Stilinski od śmierci swojej żony Claudii samotnie wychowuje syna Stilesa. Jest szeryfem w Beacon Hills.
Pracę w miasteczku utrudniają mu nadnaturalne zjawiska i istoty, o których sam dowiedział się całkiem niedawno. Od tego czasu często współpracuje z Melissą McCall, jej synem oraz watahą Scotta.

Status: Żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: Liden Ashby

 

 

 

 

Malia Tate, a właściwie Malia Hale jest córką Petera Hale’a. Była uznana za martwą wraz ze swoją matką i młodszą siostrą, ale okazało się, że żyje jako w pełni przekształcony kojotołak. Uważa się za odpowiedzialną za zabicie swojej matki i siostry, ponieważ straciła kontrolę nad swoją przemianą podczas pełni, gdy jechała wraz z nimi samochodem. Po wypadku uciekła do lasu przekształcona jako kojotołak. Nie mogąc przemienić się z powrotem w człowieka, żyła przez 8 lat w jaskini, w której ukryła rzeczy najbliższych.

Status: Żyje
Gatunek: Kojotołak
Aktor: Shelley Henning

 

 

006

Kira Yukimura – nowa postać w sezonie 3B. Kira jest uczennicą Beacon Hills High School i córką nowego nauczyciela historii. Szybko staje twarzą w twarz z bohaterami serialu. Kira i Scott bardzo zbliżają się do siebie. Dziewczyna nie jest świadoma swojej prawdziwej natury. Kira pojawia się po raz pierwszy w odcinku Anchors.

Status: Żyje
Gatunek: Kitsune
Aktor: Arden Cho

 

 

 

 

avatar_4436

 

Peter Hale – Pochodzi z rodu Hale’ów. Jest wujem Dereka Hale. Jako Alfa był głównym antagonistą w trakcie pierwszego sezonu Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak. Jego powrót z martwych był głównym punktem sezonu drugiego. Jest biologicznym ojcem Malii Tate.

Status: Żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Ian Bohen

 

 

 

300px-jr

Christopher „Chris” Argent – ojciec Allison i łowca wilkołaków. W stosunku do córki bywa nadopiekuńczy, ale naprawdę szczerze ją kocha. Zawsze postępuje z zgodnie z Kodeksem Myśliwych.  Pod koniec 2-ego, wraz Allison, rezygnują z życia łowców i wracają z Francji do Beacon Hills. W sezonie 3A w tajemnicy przed córką nadal prowadzi życie łowcy, ale nie poluje na wilkołaki, tylko na osobę, która zabija ludzi. W sezonie 3B pomaga wilkołakom zabić Oni i pozbyć się Nogitsune. Kiedy traci córkę, której udało się zabić jednego z Oni, wyjeżdża z miasta wraz z Isaacem. Wraca w 4 sezonie, po otrzymaniu SMSa od Scotta, z informacją, że jego siostra Kate żyje. W finałowym odcinku The Smoke and Mirrors odchodzi z łowcami z Klanu Calaveras, żeby złapać swoją zbiegłą siostrę, którą udało im się zranić.

Status: Żyje (wyjechał)
Gatunek: Człowiek (łowca)
Aktor: JR Bourne

LiamDunbar

Liam Dunbar jest pierwszoklasistą przeniesionym z prywatnej szkoły do publicznej szkoły średniej w Beacon Hills. Został ugryziony przez Scott’a McCall’a. Teraz stara się kontrolować siebie i swoje nowe umiejętności. Liam ma 15 lat, mieszka z matką i ojczymem, lekarzem, i właśnie został przeniesiony do szkoły średniej w Beacon Hills jako uczeń pierwszej klasy. Liam cierpi na okresowe zaburzenia agresji, które ujawniają się momentami wściekłości. Czuje wyrzuty sumienia, bo wie, że swoim zachowaniem rani swoich rodziców.

Status: Żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Dylan Sprayberry

 

 

colton-haynes_1

Jackson Whittemore – kapitan drużyny lacrosse. Jest przystojny, popularny, bogaty. Ma śliczną dziewczynę, ale nie potrafi okazać jej szacunku. Za wszelką cenę stara się dowiedzieć jaki sekret skrywa Scott. Z powodu tego, że został adoptowany ciągle szuka sposobu, aby udowodnić swoją wartość.

Status: Żyje
Gatunek: Człowiek/Kanima/Wilkołak
Aktor: Colton Haynes <3

 

 

 

 

Victoria Argent – matka Allison i żona Chrisa. Kocha męża i córkę, ale to osoba zimna i wyrachowana. Jej sposób walki z wilkołakami ostatecznie ściąga nieszczęście na persimg14978nią i jej rodzinę.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek /niedokończona przemiana w Wilkołaka (Łowca)
Aktor: Eaddy Mays

 

 

 

 

 

iDPgSaDVhwIItvqa2Wn79oaUzf8

David Whittemore – adopcyjny ojciec Jacksona. Jeden z najlepszych prawników w mieście.

Status: Żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: Robert Pralgo

 

 

 

 

 

 

pan Martin – Ojciec Lydii, z byłą żoną łączą go napięte relacje.

Status: Żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor:

 

 

 

 

Erica Reyes Erica– Cierpiąca na epilepsję uczennica miejscowego liceum. Decyduje się zostać członkinią wachty Dereka, aby pozbyć się uciążliwych dolegliwości związanych z chorobą. Wraz z jej przemianą ewolucji dokonuje cała jej osobowość: z szarej myszki przekształca się w kobietę wampa.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek/Wilkołak
Aktor: Gage Golightly

 

 

 

 

Veron Milton Boyd IVBoydSamotny i nieśmiały uczeń Beacon Hills High School. Zostaje przemieniony w wilkołaka. Z powodu inteligencji i niezwykłego opanowania Derek traktuje go jak swoją prawą rękę.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek/Wilkołak
Aktor: Sinqua Walls

 

 

 

 

Matthew „Matt” Deahler Matt Deahler – Uczeń Beacon High, zawodnik lacrosse i zapalony pasjonat fotografii. Zadurza się w Allison. Traumatyczne przeżycie z dzieciństwa popycha go do radykalnych czynów.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek (Mistrz Kanimy)
Aktor:Stephen Lunsford

 

 

 

 

 

Adrian R. Harris AdrianNauczyciel Znienawidzony przez uczniów nauczyciel chemii. Jest surowy i wymagający, uwielbia cytować Einsteina. Nie ma najlepszego zdania o poziomie wiedzy swoich podopiecznych.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor:

 

 

 

 

pan Lahey OjciecIsaac– ojciec Isaac’a, który znęcał się nad znęcał. Jego żona i starszy syn Camdem nie żyją. W 2006 był terenerm licealnej drużyny pływackiej.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: John Wesley Shipp

 

 

 

 

 

Ethan Ethan– Członek stada Alph i brat – bliźniak Aidena, w tym duecie to on jest „mózgiem”. Jest gejem, podoba mu się Danny.

Status: Żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Charlie Carver

 

 

 

 

 

Aiden Aiden– brat Ethana, należy do watachy Alph. Jest specem od brutalnej siły. Z Lydią łączy go namiętny związek, oparty głównie na zaspokajaniu wzajemnych potrzeb seksualnych.

Status: Nie żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Max Carver

 

 

 

 

 

Cora Hale Cora– Młodsza siostra Dereka. Wilkołak Beta. Przeżyła pożar w którym zginęła niemal cała jej rodzina. Ciężkie doświadczenia sprawiły, że stała się silna, niezależna i samowystarczalna.

Status: Żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Adelaide Kane

 

 

 

Kali – jedyna kobieta w obozie Alph, zastępczyni Deucaliona. Jest piękna, ale zabójcza. Lubi atakować ofiary pazurami u stóp. aaaa

Status: Nie żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Felisha Terrell

 

 

 

 

 

 

 

Ennis – potężny i brutalny członek stada Alph. indvvvvvvveks

Status: Nie żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Brian Patrick Wade

 

 

 

 

Jennifer Blake/Julia Baccari – Nauczycielka języka angielskiego w Beacon Hills High School i miłosne zainteresowanie Dereka. Jej postać skrywa wiele sekretów.bbbb

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek (Druid/Darrach)
Aktor: Haley Webb

 

 

 

 

 

 

Heather – wieloletnia przyjaciółka Stiles’a, której największym marzeniem było nie być siedemnastoletnią dziewicą. Stała się jedną z ofiar Darrach.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor:

 

 

 

 

Brunski – pielęgniarz w szpitalu Echo House. Człowiek, który wykorzystuje swoje stanowisko do psychicznego dręczenia pacjentów.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: Aaron Hendry

 

 

 

 

 

 

Garrett – był chłopakiem Violet, który po raz pierwszy pojawia się w czwartym sezonie. Razem ze swoją dziewczyną udają zwyczajnych pierwszoklasistów, kolegują się z Liamem oraz Masonem. W rzeczywistości są zabójcami znanymi pod pseudonimem „Sieroty”. Garrett za pomocą swojego noża zabił Carrie Hudson oraz zranił Liama.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: Mason Dye

 

 

 

Violet – Dziewczyna Garreta. Zarabia na życie zabijając nadnaturalne istoty.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: Samantha Logan

 

 

 

 

 

 

 

Mute – tajemniczy morderca supernaturalnych stworzeń, którego cechą charakterystyczną jest brak ust.

Status: Nie żyje
Gatunek: ?
Aktor:   Samantha Logan

 

 

 

 

Laura Hale – starsza siostra Derek i Cory. Wilkołak Alpha. Prawie całą rodzinę straciła w pożarze. Zginęła z ręki osoby która była jej bliska.

Status: Nie żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Haley Roe Murphy

 

 

 

 

 

 

młody Peter Hale – pojawia się w halucynacjach Lydii, a także w retrospekcjach przybliżających przeszłość Dereka. Młody Peter jest tak samo podstępny jak jego starsza wersja.

Status: Żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Michael Fjordback

 

 

 

 

 

Talia Hale – matka Laury, Dereka i Cory, siostra Petera. Bardzo potężna Alpha, która potrafiła dokonać całkowitej przemiany w wilka.  Zginęła w pożarze.

Status: Nie żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Alicia Coppola

 

 

 

 

 

 

młody Derek Hale – pojawia się w retrospekcjach Petera. Młody Derek to wesoły, trochę zarozumiały, lubiący koszykówkę chłopak. Spotyka się z Paige.

Status: Żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Ian Nelson

 

 

 

 

Paige Krasikeva – sympatia Dereka z czasów liceum. Kocha grę na wiolonczeli. Za swej uczucia do młodego Hale’a zapłaciła najwyższą cenę.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek (niedokończona przemiana w wilkołaka)
Aktor:

 

 

 

 

 

 

Sebastien Valet – starszy brat Marie-Jeanne i osławiona Bestia z Gévaudan, grasująca na terenie Francji w XVIII wieku.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek/Bestia
Aktor: Gilles Marini

 

 

 

 

Henri Argent – przyjaciel

Sebestiena i mąż Marie-Jeanne, współzałożyciel

rodu Argentów.

Status: Nie żyje
Gatunek: Człowiek
Aktor: Lachlan Buchanan

 

Derek Hale – jedna z głównych postaci w serialu Teen Wolf. Był alfą,
jednak poświęcił się i oddał ten status dla życia Cory, swojej młodszej siostry. 
Formalny członek stada Hale’ów. Członek stada Scotta.

Status: Żyje
Gatunek: Wilkołak
Aktor: Tyler Hoecholin

 

 

 

 

 

 

 

Jordan Parrish – pracuje dla Departamentu Szeryfa Okręgu Beacon jako zastępca szeryfa.

Status: Żyje
Gatunek: Hell Hound (Piekielny Ogier)
Aktor: Ryan Kelley

 

 

Theo Raeken – dawny kolega Scotta i Stilesa ze szkoły.

Status: Żyje
Gatunek: Chimera
Aktor: Cody Christian

 

 

**

Podziękowania dla wszystkich osób, które pomagały przy pracy nad obsadą.

This article has 29 Comments

 1. Gdzie jest Derek? Ten właściwy Derek? A nie ten młody. Jak mogliście o nim zapomnieć, a pamiętacie jakieś tam postacie, które pokazały się przez chwilę? Ech.

 2. Brak oczywiście Dereka, Parrisha, Melissy McCall, pana McCall, Natalie Martin, Masona, Meredith, Deucalion i gdzie mój kochany Theo? No i z tych szczegółowych może być jeszcze Marcelo (przyjaciel Sebastiana i jeden ze strasznych doktorów) , siostra Theo i siostra Sebiastiana Valet.
  PS. Hayden została przemieniona z chimery w wilkołaka.

 3. Ale się złożyło xdd
  Kocham Dereka
  Gram na Wiolce
  Mam brązowe włosy xdd
  Jestem dla niego stworzona xdd

 4. Przy Aidanie zrobiliście błąd. Napisaliście że należy do wachty alfy, nie wachty a watachy. Wilcze stado to watacha.

 5. Może troche więcej o starym Dereku? Bo opisany jest tak jakby grał w całym serialu tylko przez chwilę, a przecież to jedna z ważniejszych postaci 🙂

 6. Brakuje całego stada chimer między innymi Michael Johnston-Cody, Najlepszego przyjaciela Liama czyli Mason-Khylin Rhambo czy Bretta-Cody Saintgnue itp. warto by było uzupełnić listę bohaterów

 7. A rodzice Kiry? Jej mama sporo miała „do powiedzenia”. Jak dla mnie świetną rolę damską ma też Melissa ! 🙂 Wspominacie też o stadzie ALph a gdzie deucalion? Chimera której tutaj dużo oprócz Hayden to Corey. No i skoro już nawet matkę Alison wymieniliście to chyba dużo więcej widać było Kate, która została zmieniona przez głęboką ranę od pazurów a nie od ugryzienia jak i Gerarda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.