Podsumowanie odcinka 05×15!

Zapraszam na podsumowanie odcinka Teen Wolf 5×15! Jeżeli jeszcze nie oglądałeś, nie wchodź! W dalszej części znajdują się SPOJLERY!!!

*W pościgu za Bestią.

Odcinek zaczyna się wraz z pojawieniem się Bestii. Jednostki policyjne rozpoczynają pościg, natomiast Stiles jedzie za nimi i także kontroluje całą sytuację. W śródmieściu przez napad potwora zostało poszkodowanych wielu ludzi. Stiles nie wytrzymuje, bierze radio i zaczyna przemawiać do innych oficerów. Informuje swojego tatę, że Bestia zmierza do szpitala. Szeryf opuszcza pościg i zmierza tam razem ze Scottem i swoim synem. Zanim to robi zaczyna wypytywać o Parrisha:

,,Wszystkie jednostki, mamy wezwanie o człowieku w płomieniach biegnącym do Beacon Memorial.” 

,,Clark, zignoruj”

Szeryf, Stiles i Scott odnajdują Jordana walczącego z Bestią.

images (1)

*Zamieszanie w szpitalu.

Przez napad wielkiego ‚zwierzęcia’ w szpitalu robi się wielki chaos. Nikt nie wie o co chodzi, Melissa próbuje wszystkich uspokoić i zajmuje się całą sytuacją. Zdaje się, że Bestia zawitała już do szpitala.

Teen-Wolf-Season-5-Episode-15-1-9356

*Ślad Bestii?

Scott tuż po wizycie potwora w szpitalu, natyka się na jego odciski stóp. Najpierw zauważamy wielkie, groźne łapy. Jednak następne ślady to odciski od podeszwy buta. Mamy dowód, że w skórze Bestii kryje się człowiek!

 

*Przerażające zdjęcia Deatona.

Scott i Stiles spotykają się z druidem w weterynarii. Ten, zamierza pokazać im coś, co jego zdaniem nie powinno w ogóle istnieć.

,,To, co zamierzam Wam pokazać nie powinno istnieć. To jest jedyny zachowany dowód w czasie Dr. Valacka jako naczelnego lekarza z Eichen House. Nazywanie tego eksperymentem na człowieku byłoby miłosierne.”

,,Banshee. Umarła krzycząc.”

,,A więc zrobił im dziury w głowach? Im wszystkim?(Stiles).” ,,To była część eksperymentu. Robił to wilkołakom, Banshee, Wendigo, każdej kreaturze, którą mógł dostać w swoje ręce(Deaton).”

Dr Valack ma naprawdę pokręcone w tej głowie. Czy nie powinien sam zostać ponownie zamknięty w Eichen? Powinno się zrobić na nim te same eksperymenty, które robił tym biednym istotom.

Valack twierdził, że takie trepanacje mogłyby początkowo wzmocnić moc, ale do poziomu który nie może być ograniczony. To oznacza, że chce aby Lydia była jeszcze silniejsza. Niestety, przez to będzie jeszcze gorzej. Będzie słyszała każdą śmierć, każdy umierający głos, wszystko na raz. To ją zabije. Jej umierający krzyk natomiast może zabić wszystkich wokół niej.

 

*Mama Lydii.

Niestety, szeryf nie może na razie nic zrobić. Mama Lydii jest jedyną osobą, która może ją wypisać z psychiatryka.

Nareszcie szeryf zaczyna łapać całą sytuację:

,,Powiedziałem, że nie możemy nic zrobić….. LEGALNIE.”

Nieco później Stilinski odwiedza Natalie w jej gabinecie i pokazuje jej zdjęcia od Deatona. Chce ją przekonać do wypisania Lydii z Eichen House.

Pod koniec odcinka przychodzi do Eichen w celu zobaczenia się z córką. Nikt jej nie odpowiada, więc wchodzi przez bramę, która dziwne dla niej jest otwarta. (My już wiemy, że otworzył ją Theo). Zauważa ciało jednego ze strażników i biegnie do drzwi. Włącza się alarm i cały budynek zostaje zabezpieczony metalowymi kratami.

tw_515_sheriff_illegal

*Plan wyciągnięcia Lydii z Eichen.

Widać, że Stiles dopracował wszystkie szczegóły. Stado musi się naprawdę postarać, by poszło wszystko z planem.

,,1. Dostajemy się do Eichen.

2.Dostajemy się do zamkniętej jednostki.

3.Bierzemy Lydię.

4.Wychodzimy.”

Aby wszystko się udało należy ominąć sanitariuszy, strażników, elektryczne zamki oraz barierę Górskiego Popiołu, co nie wydaje się łatwe. Muszą najpierw sprawić, by karta którą ukradł Stiles odcinek wcześniej ponownie zadziałała. Zadaniem Kiry jest wywołanie awarii. Liam, Stiles i Scott udają się do Bramy Zamkniętej jednostki. Dalej Stiles ma iść sam.

 

*Czwarty Doktor Strachu?

W podziemiach Eichen Valack spotyka się z jedną z sanitariuszek. Wyjmuje czwartą maskę Dread Doctors i zakłada jej ją na głowę.

,,Czy w rzeczywistości umieściłeś to kiedyś na kimś?”

,,Nie  w tych latach”

O co chodzi? Czyżby kiedyś używał tej maski? Co oznacza stwierdzenie nie w tych latach?

,,Skąd wiesz, że to wciąż działa?”

,,Nie wiem. Myślę, że powinniśmy spróbować!”

teen-wolf-amplification-dread-doctors-mask

*Ćwiczenia Kiry.

Malia pomaga Kirze skoncentrować się na swoich mocach i wywołać awarię w szkole. Niestety nie udaje im się to, dlatego nie mają pewności czy to zadziała i wszystko będzie dobrze. Gdy wychodzą jeden z członków stada Theo wyłania się ze ściany. Cały czas je podsłuchiwał!

tw_515_malia_helps_2

*Czarne worki.

Melissa daje chłopakom worki na zwłoki? Spokojnie, to tylko część planu…

 

Były potrzebne do tego, by przemycić chłopaków do kostnicy.

865d4d163933569170011563d0509d02

*Parrish w planie.

Stiles zdołał przekonać Jordana, by ten wziął udział w ich planie. Zdaje się, że wszystko idzie dobrze. Jak na razie.

,,To nie jest dobry pomysł, by brać mnie ze sobą. Jestem niebezpieczny”

,,Wiec, mordujący, gigantyczny wilkołak zabił ponad 30 osób, ale ty jakoś przeżyłeś.”

 

*Spotkanie z Theo.

Stiles i Scott przychodzą do biblioteki. Tam natykają się na Theo. Chłopak wie o całym ich planie. Oferuje swoją pomoc, jednak Scott chce działać sam i nie przyjmuje jej.

,,Mogę cię zaprowadzić do Lydii. Albo zobaczymy, kto zdobędzie ją pierwszy.”

images (3)

*Plan w akcji!

Scott, Stiles, Malia, Kira i Liam przychodzą w ‚odwiedziny’ do Eichen. Dziewczyny udają się do pokoju elektrycznego. Przez resztę odcinka próbują wywołać awarię. Dzięki dopingowi Malii, udaje się im. Z worków wyłaniają się chłopaki i udają się do bramy, która oddziela ich od Lydii. Okazało się, że zabrakło czytnika do kart. Muszą wyważyć kratę. Czas się kończy. Liam karze się uderzyć przez Scotta. Dzięki temu udaje mu się otworzyć drzwi za pomocą gniewu. Stiles rusza. Spotyka Lydię i zauważa co jej zrobili.

,,Stiles? Nie możesz tu być. Jeśli zostaniesz, zginiesz. Wszyscy.”

Próbuje ją uwolnić. Nadchodzi Valack i Stiles biegnie się ukryć.

teen-wolf-amplification-stiles-lydia

Valack kontynuuje swoje eksperymenty na biednej Lydii:

,,Skup się Lydia.”

,,Czego ode mnie chcesz?”

,,Wzmocniłem twoje umiejętności. Coś co może uratować życie twoich przyjaciół.”

,,Theo i Hayden. Znaleźli to. Szukali Noah ale trafili na symbol. Koło wewnątrz innego koła, wyryte na ścianie. Symbol stada Scotta.”

,,To było coś więcej niż symbol? To była obietnica by ich połączyć?”

,,Tak”

,,Ale Scott już to zrobił? Przyjdzie po ciebie?”

,,Ktoś idzie. Ale to nie Scott.”

teen-wolf-amplification-valack

Widzimy zbliżające się stado Theo. Liam i Scott na marne chcą przebić barierę Popiołu. Za nimi pojawiają się strażnicy i rażą ich prądem. Dziewczyny natomiast idą do kostnicy z myślą, że zastaną tam chłopaków.

tw_515_header__span

 

*Jeszcze brakowało do tego wszystkiego Theo. Przyszedł ze swoim stadem po Lydię. Pytanie brzmi: Czy chcą ją uratować, czy wykorzystać?

,,Nie jesteśmy tutaj, by kogoś odwiedzić.”

,,Jesteśmy tutaj po Lydię Martin.”

images (2)

Okazało się, że Theo wcale nie che Banshee tylko Piekielnego Ogara. Tylko po co? Cóż Theo, mówisz masz. Jordan zjawia się jak na zawołanie.

,,Chciałeś Hellhound? Chyba znalazłeś jednego….(Valack).”

 

*Deucalion & Hayden

Hayden ma prawdopodobnie za zadanie pilnować Deucaliona. Ten, proponuje jej układ:

,,Jeśli uwolnisz mnie, opowiem ci sekret o tych szponach które są w tamtym słoiku. Mogę być ślepy ale moje zmysły malują bardzo szczegółowy obraz. Wiesz, że te pazury są stworzone przez Dread Doctors?”

,,Więc co?”

,,Więc Theo wierzy, że może dopasować je do swoich pazurów jak tipsy na paznokciach? Użyć ich, by zabrać moc Bestii? Powodzenia z tym.”

,,Co masz na myśli?”

,,Dread Doctors zaprojektowali te szpony o określonej częstotliwości. Dla specyficznej osoby. Jako genetyczna Chimera myślałem, że zrozumiesz, jak często organizm odrzuca narządy.”

,,Jeśli on je założy… ”

,,Tak, Hayden…. ONE GO ZABIJĄ.”

Wychodzi na to, że Theo tak naprawdę nie wie z czym się mierzy. Czy pozwolą mu je założyć?

 

*Nadprzyrodzoność w następnym odcinku?

Kira zamienia się w Kitsune. Scottowi, Liamowi i Malii świecą się oczy co może oznaczać że zamieniają się w wilkołaki. Jordan jest Piekielnym Ogarem. Stiles? Może Nogitsune? Byłoby fajnie. Ale taki zwrot akcji mi się podoba. W końcu to jest scena końcowa i zapowiada nam co będzie się działo. Widzę, że wszystko teraz jest w ich rękach i zaczynają ostro walczyć.

,,Wydostaniemy stamtąd Lydię(Scott).” 

Wow! Ogólna ocena odcinka to 9/10. Odcinek to pierwsza część wydostania Lydii z Eichen House. Wierzę, że odcinek 16 będzie tak samo dobrych jak ten, a nawet lepszy! Jak oceniacie odcinek? Co wam się podobało, a co nie za bardzo? Wszystkie opinie piszcie w komentarzach! -Wolf 🙂

 

This article has 5 Comments

  1. Ale ten doktor Valack był przecież zamknięty i miał dziurę w głowie i te oko które wyrwali mu doktorzy
    A teraz leczy Lydię
    Czy to inna osoba czy co bo zabłądziłam

  2. Valack uciekł z Eichen przy użyciu głosu Lydii i teraz podszywa się pod jakiegoś lekarza z Eichen . W 5×11 w momencie gdy zabierają Lydię karetką ze szpitala do Eichen widać, że twarz tego lekarza w odbiciu lustra to tak naprawdę Valack. Skoro jest jakiegoś rodzaju zmiennokształtnym czy coś to niech wierci sobie sam w głowie.

  3. stiles znowu nogitsune ?! omg …. przeciez on tak cierpiał wtedy w 3 sezonie … ale jak może to być prawdopodobne to może stanie sie fizycznie silniejszy czy coś takiego i może dzieki temu zdolają uratować ludie ??? kto wie …..

    1. Chodziło mi bardziej o to: Wiemy że na końcu każdemu ze stada włączają się moce, no nie? To moim zdaniem odcinek 16 będzie taki nadprzyrodzony, że główną rolę będą stanowić tutaj umiejętności. Z każdym coś się dzieje tylko nie ze Stilesem, a że skoro był Nogitsune to może odzyska trochę jego mocy i także zacznie walczyć 🙂 Ale to tylko moje przypuszczenia. Wiem, że cierpiał ale uwielbiam jak Dylan go zagrał i chętnie zobaczyłabym jeszcze Nogitsune na ekranie 🙂 (oprócz powtórek z 3 sezonu)

  4. Ogólna ocena odcinka 8/10 był fajny. Bardzo podobał mi się początek i pościg za bestią, Póżniej akcja w szpitalu i Parrish. Deaton kiedy pokazywał zdjęcia chłopakom to tylko dowodzi że Valack jest psychopatą i sam powinien znów zostać zamknięty. Plan wyciągnięcia Lidii z Eichen i Stiles jako mózg operacij 😀 uwielbiam go w tej roli. Liam i jego „uderz mnie kiedy będę zły będę silniejszy” a Stiles „uderz go uderz go” normalnie padłam 😀 Wejście Theo i pojawienie się Parrisha w Eichen też było super. Końcówka wkurzony Liam i wkurzony Scott, takim właśnie alfą powinien być Scott.Taka końcówka daje bardzo dużą nadzieje że następny odcinek będzie dużo lepszy od tego. Jeśli chodzi o minusy w tym odcinku to sceny z Kira były one strasznie nudne i irytujące niedało się na nie normalnie patrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.