S05E01 „Creatures Of The Night”

Po roku oczekiwań na nowy sezon, Teen Wolf powraca… w nieco zmienionej formie. S05E01 sprawia dobre wrażenie, ale według niektórych naszych czytelników nie tak dobre jak się spodziewali. 

W mojej ocenie już od początku epizod szokuje co może spowodować, że potencjalny widz zada sobie pytanie „Zaraz, czy ja czegoś nie przegapiłem?”. Jest to zabieg celowy, który już w pierwszym odcinku ma kierować serial ku atmosferze horroru i tajemnicy, co było zapowiadane przez producentów jeszcze przed premierą.

Na początku wita nas nowa czołówka, którą prezentowaliśmy już wcześniej (http://teenwolfpolska.pl/video-czolowka-5-sezonu/). Jest ona w nieco mroczniejszej barwie, nawiązującej scenami do fabuły nowego sezonu. Pierwszym co zauważymy to brak Tylera Hoechlina – odtwórcy roli Dereka Hale’a. Mimo iż nie znamy powodu, dla jakiego Derek ma się nie pojawiać często w fabule sezonu 5, to jego fanów uspokajam: Derek jeszcze wróci.

Serial w tym sezonie na pewno spoważniał i wydoroślał. Charakterystyczny (swoją drogą dobrany idealnie) podkład dźwiękowy nie jest już tak „gęsty” jak w poprzednich odcinkach. W „Creatures…” twórcy polubili ciszę która działa na korzyść widowiska.

Trudno mi jest po pierwszym odcinku ocenić zamysł i inwencję Twórców. Poczekamy – zobaczymy. A czekać nie będziemy musieli długo, bo premiera 2. odcinka nowego sezonu już jutro.

This article has 5 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.