S05E02 „Parasomnia”

Przyznam szczerze, że epizod „Parasomnia” był tym, na co czekałem. Mimo iż kłów, pazurów i krwi było niewiele, odcinek wypełniony był merytorycznymi smaczkami które nakreśliły kierunek w jakim zmierzać będzie nowy sezon.

Teraz widzę jaką funkcję pełnił odcinek wcześniejszy „Creatures Of The Night”. Był pewnego rodzaju odcinkiem pilotażowym – kończył pewne wątki i rozpoczynał nowe. Pełnił funkcję płynnego przejścia w nowy sezon i w nowe niebezpieczeństwa które zmierzają w stronę Beacon Hills.

Twórcy łaskawie posypali scenami, które fani serialu lubią najbardziej. Nie zabrakło dochodzeń szeryfa Stilinskiego i Stiles’a oraz jego bromace’u* ze Scottem. Kira, która wróciła niedawno z Nowego Jorku, nadrabia stracony czas. Dowiadujemy się także, jakie plany na przyszłość ma Scott i kim chce zostać. Wszystko przeplatane jest wątkiem tajemniczych Doktorów, którzy nieustępliwie toczą swoje przerażające eksperymenty.

Podoba mi się to, w jaki sposób Producenci podeszli do 5 sezonu. Jest to powiew świeżości w Teen Wolfie, który zapowiada znaczne zmiany w obsadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.