Spoilery ! Co możemy wyczytać z obrazu ?

W tym poście skupimy się na obrazie, który już każdy z was pewnie widział. Przyjrzymy się mu w powiększeniu, być może są w nim jakieś wskazówki ? Te najważniejsze rzeczy zostaną opisane. Zainteresowanych zapraszam do rozwinięcia !

Pierwsza rzecz. Obraz przypomina dzieła sztuki wczesnochrześcijańskiej. Możemy uznać, że to jest zwykły stos martwych ciał, lecz widzicie tą ciemność na niebie wokół? Po środku jasny promyk światła, który zdecydowanie podkreśla sylwetkę Scotta, prawdziwego anioła Alfa.

1

Widzimy tu jakże sławnego jeepa Stilesa. Pod nim znajduje się pies. Czy możemy uznać, że został on zmiażdżony przez koła? Ze wspomnień wiemy, że Scott miał w dzieciństwie psa, który został zaatakowany najprawdopodobniej przez wilka. Wiemy także, że Scott został zaatakowany przez Stilesa. Zarówno pies jak i samochód są na wzgórzu…wzgórzu czego…? Wspomnień ? Jeep jest oczywiście w rozsypce, tak samo jak ostatnio Stiles.

2

Jeśli spojrzymy na tą grupę zobaczymy różne istoty. Jeep, świetliki ONI, Nogitsune. Wszystko ułożone warstwowo. Zgadując mogłabym powiedzieć, że postać leżąca do góry nogami to Stiles. Co trzyma Nogitsune ? Dylan kiedyś powiedział, że wygląda jak część szpitalnego łóżka. Czyżby łóżka ze szpitala Eichen ? Po prawej stronie można także zauważyć tablicę liceum Beacon High.

3

Czy to nie przypadkiem logo rodziny Argentów na trampku ? Obok widać głowę dr Valacka(wiemy to po dziurze w czole), który wygląda jakby sobie drzemał.

4

Okej, tu widzimy ciało pokryte jakimiś plamami, robakami, może z jakąś chorobą. Widać też wilka na szczycie, który łapie kłami za piętę. Takie coś uważane jest jako symbol śledzenia kogoś, gonienia. Czy to na pewno wilk czy może kojot?

5

U dołu widzimy kij do lacrosse’a. Potem znak Eichen i głowę Daracha nabitą na patyk. Na pierwszym planie ptak próbuję dobrać się do oczu chłopaka. Wrona może symbolizować magię( Darach), stworzenia (chimery, wilkołaki), własną transformację(nowe zdolności Lydii),a także alchemię i inteligencję. Kruki są podobne, jednak symbolizują jakby drugi wzrok. Można to dopasować do trzeciego oka Valacka. A to, że wyjada oczy może symbolizować utratę wzroku Valacka.

6

Czyżby Wendigo ? Zgaduję po uzębieniu, które jest charakterystyczne. Trochę wyżej maska ONI.

7

Co to jest ? Ludzie przychylają się w kierunku Bestiariusza. Gdyby się przyjrzeć, faktycznie…wygląda jak napis po łacinie.

8
Napis „Stiles”. Jest on wciśnięty między bramą Eichen a szkieletem Alison Argent( na zdjeciu poniżej). Tylko dlaczego?

9

Ludzie mówią, że to musi być Alison bo w ręku trzyma jej medalion. Ta sukienka tylko trochę nie pasuje. Może tu chodzi nie koniecznie o Alison tylko o jej przodka, którego niedługo zobaczymy w retrospekcjach i ma duże znaczenie w historii Bestii z Gevaudan.

10

Żółte wilcze ziele. Pierwszy raz wspomniano o nim w 4 sezonie. Jest bardzo rzadkie i przerabiane do postaci ciekłej, by za pomocą broni bądź ostrza paraliżując ofiarę.

11
Strzała Argentów, która wygląda jakby miała znaczenie jednak nikt nie wie jakie. Widzicie ten symbol na kamieniu ? (gwiazda) ? Wrócimy do niej później.

12

To wygląda jak nieśmiertelniki noszone w wojsku. Jednak na nich jest napisane ” Jordan Parrish”. Do tego wilk z wyłupanymi oczami.( Mnie to się skojarzyło z Malią gdy Theo dał jej te okulary co wbijał, choć bardziej mogłabym się skłonić ku Deucalionowi…Wilkołak który traci wzrok. Czyżby miał duże znaczenie w całej tej historii ?)

13

Z lewej strony wygląda jakby to były wyrwane kartki z bestiariusza. U góry po raz kolejny wilk, który leży bardzo blisko Chrisa Argenta którego zobaczymy niżej.

14

Widzimy u dołu dziwnie szczęśliwie wyglądającą Kanime. Trochę wyżej złamany kij bejsbolowy symbolizujący Stilesa. I Chris Argent trzymający strzelbę. Zaraz obok niego niebieskie pazury Belasko(który chciał odebrać nimi moc Scotta w pierwszym odcinku piątego sezonu). Po lewej stronie można też zauważyć skórozmiennych, których dopiero co poznaliśmy.

15

Dlaczego mój wzrok przyciągają te dwie postacie ? Czy powinniśmy je skądś znać ?

16

Mamy i naszą Lydie Martin. Nie ma tu zbyt dużo symboliki. Lydia leży na płycie skalnej, mając na sobie ciuchy z Eichen. Osoba za nią jest w spódnicy. Wyczuwam jak gdyby chcieli pokazać nam jej przemianę z 1-2 sezonu, pokazując, że nie jest już tą samą osobą, że wygląd dla niej już nie ma takiego znaczenia jak kiedyś. Z prawej strony od głowy Lydii widzimy wiertarkę używaną do trepanacji. Pod jej ciałem natomiast jest czarne serce które symbolizuję chłód( co też można odnieść do starej Lydii). Może jednak także symbolizować zło. Lydia może obrać ścieżkę złego Stilesa. Okazuje się, że poza Lydii nie jest przypadkowa, jest taka sama jak na jednym z obrazów Henry’ego Fuseli, gdzie symbolizuje koszmar:

24

17

To serce może także symbolizować smutek bądź żałobę. Istnieje możliwość by Lydia zmarła ? A może ktoś jej bliski ? Kraty po prawej stronie przypominają te z Oak Creek. Może dlatego, że pod nimi ciało przypomina trochę Satomi ? Dodatkowo stronnica na dole zawiera obraz maski ONI. Malarz zawsze gdy chce zwrócić uwagę widza kieruje na to miejsce światło. Dlaczego to światło pada w takim razie na te dłonie poniżej Lydii?

18

Przejdźmy do Kiry. Wszyscy widzą ,że próbuje kataną zabić lisa który w niej jest. I spójrzcie na jej dłoń. Otwarta.

19

Nasza główna postać, Scott McCall. Wspina się po wzgórzu śmierci i rozpaczy, prze do przodu. Wszystkie otaczające go postacie są odwrócone plecami. Czyżby symbol, że przyjaciele odwracają się od niego ? Jego dłoń otwarta, Lydii dłoń otwarta, Kiry też…czemu ? Co więcej gest ręki Scotta i Kiry jest identyczny ! Myślę, że to nie przypadek. Ten gest w obrazach religijnych oznacza błogosławieństwo, gest ręki Chrystusa. Scott=Chrystus ?

20

Witaj Liam, miło, że również masz otwartą dłoń. Ktoś musiał go nieźle poharatać na klatce piersiowej. Wyżej Deaton na którym leży młody wilczek( symbol opieki nad Scottem od początku gdy został wilkołakiem?). Zauważyliście, że jego ręce są za plecami ? Jakby go ktoś związał. Dodatkowo ćmy symbolizującego Daracha.

21

Nie mamy pojęcia co może oznaczać ta gwiazda. Jednak heptagram w religii symbolizuje siedem dni stworzenia i ma charakter odpierania zła. To symbol doskonałości w chrześcijaństwie. Ma on chronić przed niebezpieczeństwem. W religii pogańskiej to symbol możliwości czarownic.

22

Teraz Stiles. Widzicie jego ręce, które są pozostawione u dołu? Jedyna postać bez otwartej dłoni z całego stada. Zaraz za nim Donovan z wbitym prętem. Jakby Stiles przed nim uciekał. Oczy szeryfa są zamknięte. Z ust twarzy która jest za plecami Stilesa wycieka czarna krew. Jak dla mnie tą postacią jest Gerard Argent. Kolorowa maska u góry ? Czyżby Berserker?

23

I ostatnia. Malia Tate/Hale. Trzyma dłoń u góry. Jest duszona przez pół kobietę pół bestie. Czyżby Pustynna Wilczyca ? Koszulka Malii jest uniesiona do góry.  Oznacza to pożądanie. A to jeden z grzechów głównych. Dodatkowo kobieta która ją dusi ma na prawym pośladku na spodniach znak:

23

Jest to hebrajski symbol „chai” oznacza „życie”. Może jednak Pustynna Wilczyca nie chce śmierci córki, może chce by żyła ?

A wy co o tym wszystkim myślicie? Może zauważyliście jeszcze coś ciekawe, co umkło naszej uwadze ? Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami w komentarzach !

Chciałabym dodać, że tłumaczenie nie jest słowo w słowo gdyż byłoby to zbyt chaotyczne, jednak wszystkie spostrzeżenia i wnioski zostały tu zawarte. Dodatkowo nie wszystko pochodzi ze źródła, dodałam także przy niektórych obrazkach własne spostrzeżenia jak np. to o wilku bez oczu, że to może być Deucalion itp.
To mój pierwszy taki przetłumaczony tekst, więc proszę o wyrozumiałość.

Źródło:http://wolftheories.tumblr.com

This article has 15 Comments

 1. bardzo ciekawy artykuł
  moim zdaniem scott w jakiś sposób umrze (być może mentalnie) i powróci
  a może też przejdzie tą samą ewolucje jak Derek (w wilka)

 2. Mam pomysł analizując obraz można wywnioskować parę rzeczy.
  1. Przedstawia całą historię Scotta i jego przyjaciół, rodziny i innych z którymi miał styczność.
  2. Pokazuje to wszystko jakby było to z góry zaplanowane przez kogoś (potwierdza to teorię z którą się spotkałem jakiś czas temu historia zatoczyła koło). Podejrzewam, że finałowe odcinki nam się nie spodobają.
  3. Dobrze (to jest tylko moje odczucie) poszukać wszystkie osoby, które są na fresku martwe. TA OSOBA KTÓRA ŻYJE A JEJ TAM NIE MA JEST BESTIĄ

 3. Ja pisałam komentarz w czasie czytania, co chwilę otwierając dokument. Oczywiście, dobra robota, a teraz wklejam swoje spostrzeżenia.
  Te robaki na ciałach były tydzień temu. Kiedy Argent znalazł to stado ciał, to chodziły po nim właśnie takie robaki.
  To nie musi być szkielet Allison. Tyko tej dziewczyny, która postrzeliła pierwszą Bestię. Na filmiku z planu Crystal Reed była jakoś tak ubrana. Ale to już sama zauważyłaś.
  Ta gwiazda (siedmioramienna) to stary symbol. Symbolizuje chyba pięć planet (w tym słońce i księżyc). Gdzieś znalazłam na blogu astrologicznym. Postaram się wkleić link. O tutaj: http://demonfoe.blogspot.com/2013/08/o-znaczeniu-gwiazd-w-symbolach-i.html
  Też myślałam o Deucalionie, kiedy zobaczyłam tego wilka bez oczu. Od razu przypomniał mi się ten flashback z Gerardem, jak wsadził mu w oczy te dwie strzały. Ale… Zauważcie, co mówił Deucalion o Scottie. Że chce mieć jego oczy nabite na pazury.
  Jeden z tych dwojga przypomina Corey’a.
  Wpadłam na to dopiero kilka tygodni temu, ale już o tym napisze, bo jestem przy Lydii. Ten obraz może być jej wizją. Cały czas powtarza, że wszyscy jej przyjaciele umrą. I może ten obraz to jej wizja i po prostu próbują do tego bałaganu nie dopuścić.
  Identyczny gest Kiry i Scotta, który porównujesz do Chrystusa. Też o tym myślałam, ale nie tym kontekście. Za to poczytałam sobie o Łazarzu. Ale na błogosławieństwo nie wpadłam.
  Pustynna wilczyca chce śmierci Malii, żeby odebrać jej utraconą moc. Więc może śmierć Malii oznacza życie dla niej?

 4. Wszyscy cały czas mówią o tym znaku gwiazdy na kamieniu. Nie wiem, czy mam rację, ale myślę, że ten znak w 5b już się pojawił. I to w pierwszym odcinku. Wydaje mi się, że jest to po prostu odznaka Szeryfa, która była na tym kamieniu, przy którym leżała Lydia. A co do Lydii to może to czarne serce przy niej oznacza siostrę Theo? Może ma ona duże znaczenie w tym wszystkim?

  1. Gwiazda na kamieniu ma siedem ramion, a ta w odznace sześć. Motyw narysowania na kamieniu może być ten sam, ale ta gwiazda na obrazie musi znaczyć coś innego.

 5. I jeszcze dwa razy wspomniałaś o Stilesie. Ta postać przy Nogitsune leżąca do góry nogami to na 100% nie może być Stiles, bo Stiles jest przy swoim tacie. Tak tylko mówię :)))

 6. postać, która znajduje się pod Lydią, ta do góry nogami, przypomina mi Meredith, a światło, które jest zwrócone na jej dłonie oznacza umiejętność nakierowania głosu Banshee.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.