Spoilery! Wszystko, co wiemy o Bestii z Gévaudan!

Złym charakterem sezonu 5 jest Bestia z Gevaudan, ale ile właściwie o niej wiemy?

Bestia powstała, gdy Dread Doctors używali nastoletnich chimer do wskrzeszenia starożytnego wilkołaka, który zostawił swój ślad w połowie 18 wieku we Francji.

Legenda opowiada o pokonaniu potwora przez Argentów, gwarantując im miejsce w podręcznikach historii tuż obok Bestii.

Nie wiemy dlaczego Doktorzy Strachu spędzali dziesiątki godzin na stworzeniu idealnego zabójcy i naginania praw nauki i mistyki, by przedłużyć ich życie. Czy stworzyli Bestię z jakiegoś innego powodu? Może jest to kolejny przykład na bycie nieśmiertelnym?

Theo był pierwszym właściwym krokiem ze strony Doktorów. Nie znamy całkowicie jego przeszłości ale wiemy, że gdy miał 10 lat patrzył jak jego siostra umiera w mroźnej rzece. Był gotów ją zabić tylko po to, by mogli oni wyrwać mu serce, testować na nim różne rzeczy i zrobić z niego genetyczną Chimerę.

teen-wolf-season-5-theo

Theo nie był właściwą Chimerą, ale nie było takiego momentu, w którym zawiódłby swoich stwórców. Chłopak był jedynie odskocznią do stworzenia Bestii z Gevaudan.

teen-wolf-season-5-episode-9-theo

Kiedy po raz pierwszy w 12 odcinku 5 sezonu zobaczyliśmy The Beast of Gevaudan, widzieliśmy potworną czarną postać spowitą ciemnością ze świecącymi białymi oczami. Celowo idzie po Hayden i Liama. Jest to jeden z powodów, gdzie widzimy ją w nocy.

Patrząc na materiał filmowy od kiedy Bestia zaatakowała technika w komunikacji wież telekomunikacyjnych, Stiles ustala, że potwór czai się gdzieś w podziemiach. Gdy przeczesuje okolicę razem ze Scottem natyka się na wiadomość po łacińsku  damnatio memoriae.

Theo szybko niszczy napis. Robi to zanim mówi im, żę Bestia nie jest chimerą. Scott myśli, że pod spodem kryje się zwykły nastolatek taki jak oni. Theo komentuje to słowami ‚Już nie’. Stiles informuje Alfę, że napis tłumaczy się jako potępienie pamięci. Przekonują się, że the Beast nie jest nowym wynalazkiem. Dread Doctors wskrzesili oryginalną Bestię.

Nieco później Chris potwierdza, że jest to prawda i jedynym celem potwora jest zabijanie.

W odcinku 13 Theo i Tracey ponownie natykają się na napis. Według niego ‚oni’ starają się, by Bestia pamiętała kim jest ale nie jest jeszcze wiadomo kto nią jest. Dziewczyna pyta go ‚Czy to nie jest przypadkiem nastolatek?’ ale Theo to nie obchodzi tak samo jak Dread Doctors. Bez ciała Bestia nie zostałaby wskrzeszona i jej ciało byłoby bezużyteczne.

teen-wolf-season-5-scott

Widząc łaciński napis po całym mieście, to jasne że ktoś próbuje zmusić potwora by pamiętał o swoim prawdziwym ciele. To może przeszkodzić Doktorom w celu spełnienia ich nieznanej misji wobec Bestii.

Co się dzieje, gdy Bestia nie pamięta? Theo tego nie wie, ale pewnie nawet nie wie że to ‚coś’ staje się człowiekiem za dnia. Oznacza to, że może to być każdy.

Stwór ponownie pojawia się w szkole w towarzystwie Theo, Tracey i Dread Doctors. Dowiadujemy się, że przez zwierzę zginęło 500 osób zanim zostało złapane przez Argentów.

Podczas podróży na pustynię w Nowym Meksyku, by ratować Kirę, Scott i Stiles wyczytują z księgi o Damnatio memoriae. Wyjaśnia ona, że była to pewnego rodzaju praktyka zgodnie, z którą rząd zniszczył wszystkie obrazy i informacje o potępionych. Uważali, że zapomnienie jest to gorsza kara niż śmierć.

Scott czyta również, że tę metodę użyto również na seryjnym mordercy w 1598 roku o nazwie Demon Tailor, który zwabił dzieci do swojego paryskiego sklepu, przygotował je i jadł ich mięso(?).  Nikt nie zna prawdziwych imion Demonów Krawieckich. Scott uważa, że Demon został przekształcony w Bestię, mimo że folklor stawia ją w 1760r.

Być może Bestia z Gévaudan żyła jeszcze na długo przed atakiem Argentów?

Teen_Wolf_Season_5_Episode_12_Damnatio_Memoriae_The_Beast


 

Co sądzicie o Bestii? Myślę, że to bardzo prawdopodobne z tym co mówi Scott. Wszystko zostanie nam przybliżone po spotkaniu z przodkiem Alison. Jednak dzięki tym informacjom nie dowiemy się kto siedzi wewnątrz Bestii, ani co Doktorzy Strachu zamierzają z nią zrobić. Jeśli masz jakieś teorie, daj znać w komentarzach poniżej! -Wolf 🙂

This article has 20 Comments

 1. mysle, ze to moze byc ktos, kogo nie znamy, chcociaz mysle tez, ze Jeff chce zrobic element zaskoczenia, kiedy dowiemy sie, kto tak naprawde jest bestia :D. Jesli mam sie odniesc do znanych juz postaci to stawiam na Petera, chociazby dlatego, ze nie bylo go w Eichen w zadnej celi, zadna wzmianka o nim, dziwne

  1. Już mówili, że Bestią jest nastolatek… Podejrzewałam Petera od dawien dawna, ale nie. Powiedzieli, ze nastolatek.

 2. A co jeśli to Mason jest Bestią? :_:
  Nie wiem dlaczego zdaje mi się, że użycie kogoś bliskiego i całkiem poza podejrzeniem stanowi niezły element zaskoczenia w serialu. Tak jak to było ze Stilesem i Nogitsune.

 3. Myślę , że postać Bestii może wszystkich zaskoczyć . Przepuszczam , że tak jak napisano powyżej dobrym elementem zaskoczenia byłoby gdyby był to ktoś z bliskiego otoczenia . Ktoś kogo najmniej można się spodziewać . Mnie zastanawia postać dereka .

  1. Szczerze powiedziawszy, ja też się zstanawiałam nad Derekiem. Ale on nie jest już nastolatkiem, więc to raczej nie on. To musi być ktoś, kogo nigdy nie pokazują w serialu nocą…

 4. A ja myślę, że to może być Marie. Ta przodkini Argentów. No bo skoro i ona i Bestia są wskrzeszeni, a Dread Doctors, żeby Bestia mogła zabijać, potrzebowali ciała, to w sumie dlaczego nie? Wskrzesili ją, żeby wskrzesić Bestię.

 5. Ja zawsze byłam zdania że Bestią będzie jakaś nowa osoba , postać która się w serialu jeszcze nie pojawiła ale z drugiej strony to ma być zaskoczenie a niema lepszego zaskoczenia dla bohaterów serialu czy dla widzów niż to że Bestią okazała by się osoba znajoma , postać która już kiedyś grała w serialu ale zniknęła a teraz powraca(dobrym przykładem była by Allison lub jej przodek Marie) Miałam jeszcze teorie źe to może być Meason ale raczej ją skreśle bo on zbyt często jest pokazywany w nocy.Ostatnio też zaczęłam myśleć nad nową teorią że może siostra Theo jest Bestią to by było napewo zaskoczenie zwłaszcza dla Theo 😀 Już sama nie wiem idzie się w tym pogubić 🙂

 6. Dużo osób zastanawia sie nad Stilesem też, ale wydaje mi sie że to nie będzie nikt ze stada Scotta czy Theo, to musi być ktoś kto żył w tym 18 wieku czyli ktoś kto z dupy pojawił sie w tym sezonie… a przynajmniej tak mi sie wydaje, moge sie mylić XD ale podejrzeń co do konkretnej osoby to nie mam

 7. Ja nadal myślę, że Bestią może być Jackson. Bo niby jest wilkołakiem i nastolatkiem, jedyny problem jest taki, że on jest w Anglii. Eathan lub Danny też mogli by nią być, albo ktoś, kto co odcinek jest w serialu ;-;

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.