Teen Wolf| Relacje Stilesa i Lydii przez 5 sezonów!

16 odcinek 5 sezonu Teen Wolf podarował nam jedne z największych momentów między Stilesem i Lydią. Zerknijmy na ich relacje, które rozwijały się przez 5 sezonów!

Wydaje się, że 1 sezon Teen Wolf został zrealizowany wieku temu, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, jak dużo nasze ulubione postacie zyskały. Lydia rozkwitła najbardziej z nich wszystkich. Kiedy po raz pierwszy spotkaliśmy ją, była królową pszczół. Była najbardziej popularną dziewczyną w szkole, która umawiała się tylko z kapitanami drużyny lacrosse i nie wiedziała nawet, że ktoś taki jak Stiles Stilinski istnieje.


 

Z drugiej strony Stiles był bardzo kłopotliwym nastolatkiem, który podkochiwał się w Lydii od trzeciej klasy. Próbował różnych sposobów, by wreszcie go zauważyła. Jednak nigdy na tamten czas tego nie robiła. Trwało to dopóki ona i Jackson zerwali i Alison przekonała ją, żeby poszła na bal właśnie ze Stilesem. Mówi jej, że wie kim tak naprawdę była. Pomimo tych wszystkich masek, które nosiła by ukryć przed ludźmi swój prawdziwy geniusz, Stiles widział ją w taki sposób w jaki Jackson nie potrafił.

teen-wolf-stydia-season-1

Kiedy Peter ugryzł Lydię pod koniec 1 sezonu, nadało jej to wiele zmian w 2 sezonie. Nierówności z Jacksonem nauczyły ją stanąć na własnych siłach, ale jej miłość do niego nie odeszła na bardzo długo. Biorąc pod uwagę jej dziwne zachowanie, Derek był przekonany o tym że jest Kanimą. Stiles próbował wszystkiego, by ją chronić.

To nie zrobiło z nich najlepszych przyjaciół, ale Lydia nie mogła go nie zauważyć. Jej najlepsza przyjaciółka umawiała się z jego najlepszym przyjacielem. To przyczyniło się do poznania siebie nawzajem. Nawet jeśli była bardziej gotowa pokazać swoje mądrości w szkole, kurczowo trzymała się swojego dawnego życia. Stiles kurczowo trzymał się swojego zdruzgotanego dzieciństwa.

To się zmieniło, kiedy Jackson opuścił miasto i Lydia dowiedziała się więcej o swoich nadprzyrodzonych mocach. Jej życie zmieniło się w niesamowity sposób, ale udało jej się przejść przez to z gracją. Była mniej skupiona na podporządkowywaniu wszystkich wokół niej, tworząc samą siebie i bardziej koncentrując się na pomaganiu swoim przyjaciołom w trudnych chwilach. Stiles także oddał się swojej roli badacza, pomagając Scottowi dojrzewając jako wilkołak. Szybko wszyscy odnaleźli swoje role w tym wszystkim, co po czasie przekształciło się w stado.

teen-wolf-stydia-season-2

Sezon 3 przyniósł największą zmianę dla wszystkich. Choć nie stało się to jednocześnie, dowiedziono że Lydia jest Banshee, a Stiles zmaga się jako Nogitsune. Zniknęły dni, w których Lydia martwiła się co o niej myślą i dni obsesji Stilesa na jej punkcie. Oni naprawdę teraz znali siebie nawzajem – ich najciemniejsze sekrety i ich najgłębsze lęki. I to łączy Cię z osobą, w sposób który nie może być zapomniany bez łamiącego serce doświadczenia.

Pomimo dzielących ich różnic, zostali przyjaciółmi. Dobrymi przyjaciółmi. Właściwie, najlepszymi przyjaciółmi. Ich relacje były uczciwe, prawdziwe i kompletne. Trzy sezony temu żadne z nich nie wierzyło, że to jest możliwe ale teraz zdają sobie sprawę jak wiele ich łączyło, jak dobrzy i silni byli razem i co mogli zrobić dla i ze stadem Scotta.

To straszne uczucie wiedzieć, że to przyszło w wyniku wszystkich przeciwników, z którymi musieli się zmierzyć. Jestem pewna, że nie chcieliby oni nigdy zaznać takowej straty, ale mimo tego bólu, dojrzewali jako ludzie i przyjaciele. Nigdy nie chcemy, aby nasze ulubione postacie przechodziły takie sytuacje jakich doświadczyli Stiles i Lydia lub jeśli to są wasze ulubione charaktery- żeby nigdy więcej ich nie doświadczyły ponownie.

teen-wolf-stydia-season-3

Jednak, podobnie jak w życiu, wszystko się zmienia. Po śmierci Alison, Stiles i Lydia bardziej się do siebie zbliżyli. Byli najlepszymi przyjaciółmi, a młodociane uczucia mieli już dawno za sobą. Lydia nie była już dłużej na postumencie, a Stiles nigdy więcej nie był jej niewart.

Stiles nigdy nie przestał dbać o Lydię, ale szanował jej granice i związki przez resztę sezonów. Mimo to, Malia stała się teraz częścią równania. Stiles stał się bardziej pewny siebie i dzięki temu pomógł jej pokonać różne, życiowe, trudne sytuacje, do których jeszcze nie przywykła. W tym czasie Lydia opłakuje Alison i Aidena.

teen-wolf-stydia-season-4

5 sezon Teen Wolf dał nam najlepsze chwile Stilesa i Lydii, o które tak ciężko walczyliśmy. W pierwszej połowie sezonu, Stiles nabrał dystansu do reszty swoich przyjaciół, włącznie z Lydią. Była skoncentrowana na walce ze swoją mocą i odkryciem umiejętności Parrisha. Dodatkowo później została zamknięta w Eichen House, gdzie spędziła resztę swojego czasu. Ta sytuacja nie pozwoliła za bardzo na głębszą interakcję (S+L).

Wszystko zmieniło się w 15 i 16 odcinku, gdy Stiles ułożył cały skomplikowany plan wyciągnięcia Lydii z psychiatryka, by ściągnąć ją do domu. Dziewczyna z trudem uspokajała swoje moce. Aż trudno uwierzyć, że obeszło się bez większych ofiar prócz samego doktorka Valacka. Gdy Stiles przyszedł, ostrzegała go żeby zaczął uciekać. Gdy pewna Banshee radzi ci to, zwykle postępujesz według jej rozkazu. Nie Stiles. Nie dbał o konsekwencje; po prostu wiedział, że musi uratować swoją przyjaciółkę.

Po przybyciu Deatona Lydia krzycząc zemdlała. Po długim oczekiwaniu i po przebudzeniu spojrzała na Stilesa i powiedziała, że to on ją uratował.

teen-wolf-stydia-season-5

W tamtej chwili widzieliśmy jak królowa pszczół i roztrzepany nastolatek patrzą sobie w oczy z taką troską.

Nazwij to jak chcesz, romantyczna miłość, czy głębokie zrozumienie przyjaźni. To nie ma znaczenia. Oboje umieścili to wszystko w tamtej chwili.


 

Jak opisalibyście relacje Stilesa i Lydii? Moim zdaniem to nie jest miłość tylko prawdziwa, prawdziwa przyjaźń. Ale resztę do dyskusji zostawiam Wam. – Wolf 🙂

Źródło: http://www.hypable.com/teen-wolf-stydia-moments/

 

This article has 11 Comments

 1. Świetny artykuł, ciekawie opisane relacje Stilesa i Lydii.
  Co do pytania- myślę, że Stiles i Lydia tworzą najlepszy duet w serialu. Rozwiążą niemalże każdą zagadkę, poświęcą się dla siebie. Wiąże ich silna więź, co bardzo wyraźnie widać było na przykład w 16 odcinku 5 sezonu. Myślę, że Lydia w końcu zrozumiała, że Stiles jest tym, który oddałby za nią życie, sądzę, że w jej spojrzeniu nie było widać tylko przyjaźni, ale coś więcej. Nigdy nie patrzyła tak na żadnego swojego chłopaka. Teraz jest najlepszy moment, aby ta dwójka szczerze porozmawiała. Myślę, że związek opierający się na wieloletniej przyjaźni, szczególnie tak mocnej, mógłby być najlepszym rozwiązaniem i bardzo kibicuję tej dwójce.

 2. Em… Nie chcę być niegrzeczna, ale czy to jest skądś tłumaczone? Znaczy, wiem o co chodzi, ale taki trochę dziwny dobór słów miejscami, jeśli mam być szczera ^_^”

  1. Dużo artykułów jest tłumaczone na nasz ojczysty język i wrzucane na stronę, wtedy zawsze znajduje się dopisek „Źródło” i jest podany adres strony, z której tłumaczyliśmy bądź czerpaliśmy wiedzę. Tutaj takiego niema więc wątpię iż jest to skądś tłumaczone 😀

  2. Nie dodałam źródła? W takim razie przepraszam 🙂 Najwidoczniej zapomniałam, pisałam to dość późnym wieczorem i musiał mi ten szczegół wypaść z głowy. Artykuł był tłumaczony, jednak chwilami dodawałam coś od siebie. Już poprawiam.

 3. Ja całym sercem kibicuje Stydi. To wszystko napewno pokazuje to, że się kochają. Czy w sposób przyjacielski, czy typowo kobieco-męski, że tak powiem, narazie nie wiemy. Troszczą się o sobie i są gotowi wiele poświęcić dla drugiej osoby. Mam nadzieję, że będą razem. ❤

 4. To chyba będzie relacja nastawiona na głębsze uczucia niż przyjaźń, ale czy w tym sezonie. Zobaczymy kto przeżyje 5 x 20.

 5. To musi być coś więcej niż przyjaźń… Bo jeśli zachowanie Stilesa nie jest kierowane miłością to już nie wiem co nią jest. Myślę że odc 5×16 to przełomowy moment w ich relacji. Spojrzenie jakim Lydia obdarza Stilesa w ostatniej scenie jest pełne uczucia. I to musi być miłość !!!

 6. Czy na serio pod koniec sezonu 5B Stydia ma być razem?Bo czytałam na wielu stronach i kibicuję im z całego serca 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.