Więzień Labiryntu: premiera + wywiad. Jak obsada dała radę bez Dylana?

Dylan był z dala od planu filmowego przez rok po wypadku, który miał miejsce podczas kręcenia jednej ze scen.  Produkcja Maze Runner: The Death Cure została po tym wstrzymana.

Trzecia i zarazem ostatnia część trylogii była przewidywana po sukcesie dwóch pierwszych części.

W większości młoda obsada, która cały czas w wywiadach określa się jako ‚rodzina’, byli szczęśliwi móc ponownie ze sobą pracować. Tak było, aż do wypadku.

O’Brien zdradził Sky News, że podczas tego okresu były momenty, gdy myślał, że nie uda im się dokończyć filmu.

,,Nie myślałem za dużo o powrocie, gdy dochodziłem do siebie, to wymagało dużo ale wiele znaczyło dla mnie dokończenie tego, więc uświadomiłem sobie, że to przebiło wszystko” mówi Dylan.

Dylan mówi tutaj o tym, że powrót na plan wiele od niego wymagał ale dokończenie tej przygody było dla niego najważniejsze i ten argument przebił wszystkie inne.

,,Nienawidziłbym wspominać tych filmów i mieć coś strasznego jako ostatnie wspomnienie”. Mowa o wypadku i o tym, gdyby Dylan nie dokończył trylogii, wypadek byłby jego ostatnim wspomnieniem. Nikt zapewne nie chciałby, aby tak było.

,,Wrócić i doświadczyć czegoś co doświadczyliśmy rok później w Południowej Afryce, dokończyć film, wszyscy dokładają coś od siebie, wszystko powraca ten ostatni raz, w niesamowitym miejscu, z niesamowitą obsadą, nie mogło być lepszego sposobu, by to dokończyć, więc to sprawia że jestem szczęśliwy jak nigdy.”

Thomas Sangster, który gra Newta przyznał, że nie martwił się dokończeniem filmu.

,,Dla mnie to nie był priorytet, to całkowicie zależało od Dylana”.

,,Po prostu chciałem, by był w dobrym miejscu, w dobrej formie, szczęśliwy, film nie był.. – Nie myślałem o tym za bardzo. Po prostu chciałem, by z moim kolegą było dobrze.”

Reżyser Wes Ball, który również uważa Dylana za dobrego przyjaciela, był pierwszą osobą, która dotarła do niego po wypadku i powiedział, że to zostanie z nim na zawsze.

,,Dylan naprawdę ucierpiał, ale myślę, że my wszyscy pozostaniemy z blizną przez to doświadczenie” powiedział Wes.

,,Przez resztę mojego życia ten wypadek będzie na mnie oddziaływał, ale fakt, że kontynuowaliśmy to, przeszliśmy przez to i dotarliśmy do końca mówi wiele za siebie.”

Ball powiedział, że nigdy nie przeszło mu przez myśl, aby nawet rozważać kręcenie z innym prowadzącym.

,,Gdy zdecydowaliśmy zamknąć plan, Dylan i ja porozmawialiśmy na chacie, powiedziałem ,poczekamy albo tego nie zrobimy, bez presji.”

,,Zdecydowanie była dla nas okazja, by zamknąć plan całkowicie, studio mogło powiedzieć, że kończymy to, nie dokończymy tego, nie będziemy czekać rok, by do tego doszło.”

,,Musieliśmy pozwolić całej obsadzie iść i robić to do czego się zobowiązali i wymyślić jak złożyć to wszystko w całość, to zajęło trochę czasu, prawdziwe robienie czegoś, ale przeszliśmy przez to, dotarliśmy do końca.. mając nadzieję dając fanom właściwe pożegnanie.”

Ball również wspomniał, że nauczył się wiele przez to doświadczenie oraz przeanalizował rodzaje wyczynów na jakie będzie pozwalał na planie.

,,Na pewno patrzę teraz na pewne sprawy inaczej pod względem jak wykonywać te wszystkie wyczyny oraz bardziej polegać na VFX (efekty specjalne) i innych rzeczach. ”

Kaya Scodelario grająca razem z Dylanem powiedziała, że dowiedzenie się o wypadku było paraliżujące.

,,Wiedząc, że był na tyle odważny, by wrócić na plan i dokończyć film, jestem tak niesamowicie dumna z niego.”

,,Myślę, że to wszystko mówi samo za siebie jaką on jest osobą, on naprawdę dąży wytrwale do końca i uważam, że to niesamowicie odważne przeżyć ponownie te konkretne sceny.”

Ale wspomniała również, że była bardziej zdenerwowana podczas kręcenia scen akcji.

,,Myślę, że to ważne – Myślę, że wiele razy tkwisz w filmie i zapominasz, że to jest prawdziwe życie i że możesz doznać obrażeń.”

Wszyscy powinniśmy być dumni z Dylana za to, że odważył się wrócić na plan i dokończyć tą przygodę. Za to, że był wytrwały i dzielny podczas całego procesu po wypadku. To było dla niego i dla osób, które go otaczają bardzo trudne przeżycie, które pozostawiło po sobie blizny również w serach fanów. Teraz pozostaje nam wszystkim dalej go wpierać w jego projektach i rozwijającej się karierze.

Premiera filmu Więzień Labiryntu: Lek na Śmierć odbyła się 26 stycznia 2018 roku. Film dalej jest dostępny w kinach w wersji dubbingowej oraz z napisami PL.

Źródło: https://news.sky.com/story/maze-runner-how-does-a-movie-cast-recover-when-the-star-is-injured-11230236

Zachęcam do odwiedzenia tej strony i obejrzenia fragmentu wywiadu.

This article has 4 Comments

  1. Dylan to naprawdę wspaniały człowiek. Mimo tego, że uległ wypadkowi doszedł do wniosku, że zrobi wszystko aby skończyć film. I właśnie dlatego jest moim ulubionym aktorem ♥ A poza tym zrobiłabyś post dotyczący w czym aktorzy z TW będą grali? ♥

    1. Właśnie pracuję nad tymi postami 🙂 Pojawił się już wpis dotyczący Tylera, gdzie się pojawi (Thuth or Dare oraz Scream), a niedługo pojawi się coś o innych aktorach. Ale dziękuję za sugestię! x

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.