Znamy imię Stilesa! Dlaczego takie wybrano? SPOILERY!!!

Odcinek 06×08 ujawnił jedną z najbardziej wyczekiwanych odpowiedzi, której pragnęliśmy od pierwszego odcinka. Imię Stilesa było nam nieznane przez 6 sezonów, więc dla tych, którzy oglądają serial od początku i dla tych, którzy dopiero zaczynają jest to wielka chwila. Jak brzmi imię Stilinskiego? Zapraszam do rozwinięcia. 

Co wiedzieliśmy na temat imienia?

 • Jest ono polskie.
 • Zaczyna się literą ‚M’.
 • Łączna ilość liter razem z nazwiskiem to 19.
 • Jest ono trudne do wymówienia.

Poszukiwania rozpoczęły się już w zeszłym roku. Powstawały różnorodne teorie. Mówiono, że będzie to imię Mścisław, Mścibór czy Męcisław. Trudne, prawda? Jednak największym faworytem spośród wszystkich imion był MIECZYSŁAW.

Zaczęto wypisywać do Willa i do aktorów, czy imię Stilesa rzeczywiście tak brzmi, jednak oczywiście żadnej odpowiedzi nie było. Gdy byliśmy coraz bliżej odpowiedzi, Wallace przestawał odpisywać.

Na Twitterze dzień przed premierą decydującego odcinka powstała akcja z hasztagiem #TeamMietek. To były tylko żarty, zwykła zabawa, zagraniczni fani pytali o co chodzi, inni tłumaczyli że jest to teoria związana z imieniem jednej z najbardziej ulubionych postaci.

Wszystko się wyjaśniło, a żarty w tamtym momencie przestały być żartami i zamieniły się w prawdę! Przewidzieliśmy imię Stilesa.

MIECZYSŁAW STILINSKI

Szeryf Stilinski nareszcie przypomniał sobie o swoim synu i wchodząc do domu McCall wymówił te słowa:

,,I have a son. His name is Mieczysław Stilinski.”

Ta scena złamała serca wielu osobom. Inni płakali, że imię zostało ujawnione, inni śmiali się, w jaki sposób Noah je wypowiedział i mówię tu o polskich fanach, którzy podczas oglądania nie mogli wytrzymać ze śmiechu pomimo powagi tej sceny.

Skąd pomysł na takie imię?

,,Szukałem polskiego imienia, które byłoby niezwykle trudne do wymówienia i napisania. Mieczysław brzmiało jak ‚mischief’. Wydawało mi się, że to idealne słowo, by opisać Stilesa. Zarówno jako psotnego dzieciaka i psotnego dorosłego.” – mówi Jeff Davis

Imię Mieczysław ma dwa znaczenia pochodzące ze słowiańskiego. Są to miecz i chwała. Czy to może być ukryta wskazówka co do finału?

Wiadomo już, dlaczego Lydia pisała na kartce mischief!

Teraz jest to Mieczysław Stilinski, Mietek Stilinski, jednak dla większości to nadal będzie ten sam Stiles :’)

S: Jesteśmy tu dziś, ponieważ mój głupkowaty syn zaciągnął Scotta, jego najlepszego przyjaciela na całym świecie do lasu, by zobaczyć martwe ciało.

I od tego wszystko się zaczęło…

Jakie wrażenia macie po odcinku? Podoba Wam się to imię, czy zmienilibyście na inne? Dajcie znać w komentarzach!

Wolf

This article has 20 Comments

 1. Ja mimo tej sceny z wypowiedzeniem imienia Mietka cały czas płakałam. W ogóle cały odc przepłakałam. Chce już następny a jednocześnie boje się go bo niedługo koniec 6a

  1. Dokładnie tak! Myślałam, że tylko ja to tak odbieram ze względu na sympatię do Dylana, ale widzę, że są inni, którzy tak to postrzegają.

  2. Ja myśle, że to historia wielu bohaterów. Można by równie dobrze powiedzieć, że historia należy mocno do Lydii, bo ciągle jest ważna, ciągle ma coś do zrobienia, a przede wszystkim ciągle tylko ona może to zrobić.

 2. A ja płakałam i się śmiałam jednocześnie 😀
  Byłam jedną z osób, które dzień przed premierą odcinka pisało #TeamMietek i jak się okazało Polacy są bardzo inteligentni 🙂

 3. Ja obstawiałam inne imię, ale najbardziej cieszę się, że tego nie skopali i nie nazwali Stilesa np Michaił – Misza (…bo przecież to mniej więcej te same tereny, w US i tak nikt się nie wyłapie różnicy, bla bla bla) 😀

 4. Z tego co pamiętam to imię jest po dziadku ze strony mamy, a nie że strony ojca więc teza z nazwiskiem Stilinski raczej odpada. Mnie natomiast zastanawia dlaczego w takich fimlach a nie jest to pierwszy główną postać jest najbardziej slimazarna i najmniej poradna bez reszty??? Oczywiście rozumiem Scott prawdziwy alfa, ale mogli mu dac rolę bardziej hmmm męskiego czy też bardziej zaradnego. Potrzebuje on stada bo wtedy ma też większa mac, ale pomimo stada tej mocy jakoś u niego nie widać!! Już Stails bez nadnaturalnych mocy jest lepszy chyba we wszystkim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.